Priestranný vidiecky dom na polosamote s pozemkom 1986m2 - Svätý Anton
február 2022
Vyhľadávanie

V ponuke je 296 nehnuteľností.

Priestranný vidiecky dom na polosamote s pozemkom 2146 m2 - Štiavnické vrchy

Cena:
155 000,00 €
Kraj: Banskobystrický kraj
Okres: Banská Štiavnica
Obec: Svätý Anton
Ulica: Rovne
Kategória: Domy a vily
 
Stav objektu: pôvodný stav
Podlahová plocha: 148 m2
Plocha pozemku: 2146 m2
Energ. certifikát: neuvedené
Balkón: nie
Loggia: nie
Terasa: nie
ID inzerátu: 21000006759118
  
   

Popis ponúkanej nehnuteľnosti:

Ponúkame na predaj priestranný vidiecky dom na polosamote Rovne, spadajúcej pod obec Svätý Antonpozemkom 1740m2 a krásnymi výhľadmi na okolitú prírodu. Polosamota sa nachádzajúcej priamo pod najvyšším „štítom“ Štiavnických vrchov – Sitno a je vzdialená od historického centra Banskej Štiavnice len 7 kilometrov. 

Východne orientovaný vidiecky dom je vhodný na chalupu alebo aj na trvalé bývanie a pozostáva z dvoch častí – obytnej a hospodárskej. Obytná časť domu bola postavená v šesťdesiatich rokoch a disponuje chodbou, izbou, kuchyňou, kúpeľňou, obývačkou plus jednou izbou v podkroví (manzardkou). Kuchynská linka bola z dôvodu opotrebenia odstránená a tým, že dom nebol už dlhší čas obývaný, nahradená krbom na udržiavanie teploty a sucha v dome.

V dome je zavedená voda a elektrina, odpad je možný riešiť žumpou. Kúrenie tuhým palivom pieckami alebo kachľovými pecami nachádzajúcimi sa v izbe a obývačke. V suteréne domu sa nachádza až 6 miestností, ktoré slúžili ako pivnice, dielňa, letná kuchyňa a úložný priestor. Do suterénu domu sa prechádza vonkajším schodiskom a cez terasu (29m2), ktorá je zastrešená, z časti zasklená. I napriek tomu, že dom potrebuje rekonštrukciu, je obývateľný. To znamená, že je možné dom priebežne rekonštruovať a zároveň ho už aj užívať. 

Hospodárska časť domu, ktorá je pôvodná, je predelená na 3 miestnosti: dve miestnosti slúžiace na chov domácich zvierat jedna ako dreváreň. K hospodárskej budove je prirobený prístrešok na odkladanie strojov a materiálu. Pozemok je veľmi pekný, rovinatý a slnečný, v záhrade sú niekoľkoročné, zdravé orechy. Do záhrady je samostatný prístup aj z prístupovej cesty. Do domu a hospodárskej časti sa vchádza cez dvor.

Pozemok: 2146m2

Zastavaná plocha: 244m2

Úžitková plocha

- Obytná časť: 83m2

- Suterén: 65m2

- Hospodárska časť: 67m2

Na polosamote Rovne je postavených 8 domov s hospodárskymi budovami, ktoré sú obývané pôvodnými, ale aj novými obyvateľmi. Nachádza sa tu Ranč s možnosťou jazdenia a nádherná okolitá príroda. Na svoje si prídu milovníci ticha a vidieka. Prístup na Rovne je veľmi dobrý – asfaltová cesta od hlavnej cesty, ktorá pokračuje na spomínaný vrch Sitno. Cesta je celoročne udržiavaná.

Svätý Anton je peknou, priestrannou a zároveň aj najväčšou obcou ležiaca južne od mesta Banská Štiavnica, od ktorej je vzdialená len niekoľko kilometrov. Obec je súčasťou krajinného celku Štiavnické Vrchy, ktorý vyniká množstvom kultúrnohistorických a stavebnotechnických pamiatok. Lokalita je známa predovšetkým vďaka Múzeu vo Svätom Antone - barokovo-klasicistickému kaštieľu, ktorý je určite jedným z najkrajších na Slovensku.

Ak Vás naša ponuka zaujala kontaktujte nás a dohodnite si obhliadku.

kontakt :  Juraj Ladziansky ,  0944 500 834,  ladziansky-ZVNC-karinpartners.sk

certifikovaný realitný maklér / člen realitnej únie

V cene sú zahrnuté služby RK : komplexný právny servis - vypracovanie všetkých druhov zmlúv potrebných k predaju, poplatok za overenie podpisov na kúpnych zmluvách, správny poplatok za vklad do katastra nehnuteľností, odovzdanie nehnuteľnosti.

Pre našich klientov poskytujeme osobný a profesionálny prístup pri predaji, rýchlosť a znalosť trhu. Pomôžeme  Vám s predajom, prenájmom alebo kúpou Vašej novej nehnuteľnosti.

Popis nehnuteľnosti, text a foto-dokumentácia sú majetkom a autorským dielom spoločnosti KARIN & PARTNERS real s.r.o

Maklér:

makler
Maklér:Juraj Ladziansky
Telefón:0944 500 834
E-mail:ladziansky-ZVNC-karinpartners.sk

Kontakt:

Mám záujem o ďalšie informácie.
Mám záujem o obhliadku nehnuteľnosti.
Navrhujem cenu ... EUR.
Podobné nehnuteľnosti
REZERVOVANÉ - Krásna priestranná historická vila pri kaštieli vo Svätom Antone

REZERVOVANÉ - Krásna priestranná historická vila pri kaštieli vo Svätom Antone

Domy a vily, Rodinná vila Svätý Anton (okres Banská Štiavnica)

Ponúkame na predaj EXKLUZÍVNU historickú budovu – vilu Soví Dom situovanú priamo pri kaštieli vo Svätom Antone, ktorý je vzdialený len 10 minút...

Chalupa / Rodinný dom - Banská Štiavnica a okolie

Chalupa / Rodinný dom - Banská Štiavnica a okolie

Domy a vily, Rodinný dom Nerozhoduje, Banská Štiavnica

Pre konkrétneho klienta hľadáme rodinný dom v Banskej Štiavnici a blízkom okolí vhodný na chalupu alebo aj celoročné bývanie. Môže byť aj...

Na predaj priestranný rodinný dom so záhradou vo Svätom Antone

Na predaj priestranný rodinný dom so záhradou vo Svätom Antone

Domy a vily, Rodinný dom Svätý Anton (okres Banská Štiavnica)

Ponúkame na predaj pekný rodinný slnečný dom so záhradou nachádzajúci sa v obci Svätý Anton, ktorá je vzdialená od historického centra mesta...

REZERVOVANÉ - banícky dom / chalupa 99m2  Banská Štiavnica

REZERVOVANÉ - banícky dom / chalupa 99m2 Banská Štiavnica

Domy a vily, Vidiecky dom Pod Paradajzom, Banská Štiavnica

Ponúkame na predaj banícky dom v pôvodnom stave obklopený peknou prírodou nachádzajúci sa v krásnom prostredí historickej...

Mapa nehnuteľnosti
Zoznam nehnuteľností
Lokalita
Maklér mesiaca 7/2022
Katarína Michalcová
Katarína Michalcová 0903 705 147
Lokalita rozhoduje.